Ogólnopsychiatryczny Oddział Dzienny w Miliczu już działa!

   Cele oddziału to:

  • Kompleksowa diagnostyka, leczenie, terapia i rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi

  • Poprawa stanu zdrowia, redukcja objawów chorobowych oraz aktywizacja i pomoc w podjęciu aktywności społecznej i zawodowej

Do przyjęcia pacjenta na oddział niezbędna jest rozmowa kwalifikacyjna z personelem oddziału, bądź skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Oddział dysponuje 10 miejscami, długość pobytu uzależniona jest od potrzeb rehabilitacyjnych - terapeutycznych pacjenta i wynosi od 4 do 12 tygodni.

Adres strony Oddziału Dziennegohttp://oddzialdziennymilicz.pl

Zajęcia  odbywają się codziennie OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU w godzinach 8:00-14:00. Dzień wypełniony jest terapiami grupowymi i indywidualnymi konsultacjami , zgodnymi z planem rehabilitacyjnym i aktywizacyjnym. Do dyspozycji pacjentów pozostaje zespół : Psychiatrów, Psychologów- Psychoterapeutów, Terapeuty zajęciowego i Pracownika socjalnego.

W przerwie zajęć Pacjenci dostają kawę, herbatę oraz gorący posiłek.

Po godzinie 14 pacjent wraca do swojego środowiska domowego. CAŁOŚĆ FINANSOWANA JEST PRZEZ NFZ.

NASZA NOWA PLACÓWKA W DŁUGOŁĘCE POD WROCŁAWIEM OFERUJE ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE:

  1. LECZENIA UZALEŻNIEŃ OD ALKOHOLU
  2. ZESPÓŁ LECZENIA ŚRODOWISKOWEGO ( WIZYTY DOMOWE).
  3. PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
  4. PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DOROSŁYCH

 Zespół poradni tworzą  : lekarze psychiatrzy oraz psycholodzy, psychoterapeuci, specjaliści terapii uzależnień oraz kompetentne osoby rejestrujące.

LECZENIE PACJENTÓW FINANSOWANE JEST PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA, ŚWIADCZENIA DLA PACJENTÓW SĄ BEZPŁATNE.

DŁUGOŁĘKA ul. Jarzębinowa 7 (okolice cmentarza)   Telefon do rejestracji: 789 027 125

Lokalizacja i zaplecze

Poradnia powstała w 2001 roku w Miliczu, początkowo mieściła się przy ulicy Kopernika, w chwili obecnej placówka znajduje się na ulicy Wojska Polskiego. Dysponujemy własnym budynkiem, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, w którym znajdują się gabinety lekarskie, sale terapeutyczne i centrum badania kierowców, wyposażone w profesjonalną aparaturę dostosowaną do przeprowadzania psychotestów.Drugą przychodnią uruchomioną przez Firmę Salus jest Poradnia Zdrowia Psychicznego w Długołęce pod Wrocławiem.

Przychodnia działa w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie leczenia chorób i zaburzeń psychicznych, jak również w zakresie leczenia uzależnień oraz lecznictwa środowiskowego.

Fundacja Salus Pro Publico

Działająca przy przychodni Fundacja Salus Pro Publico, udostępnia potrzebującym Punkt Konsultacyjno-Interwencyjny Dla Osób z Problemami Alkoholowymi, Narkotykowymi oraz Osób Dotkniętych przemocą w Rodzinie. Do dyspozycji pacjentów Punktu jest zespół terapeutów , psychologów a w razie konieczności pomoc lekarza psychiatry. Tutaj znajdą pomoc osoby przeżywające kryzys, będące ofiarami przemocy i nie tylko.

Zespół

Nasz zespół to w pełni wykwalifikowana kadra lekarzy psychiatrów, psychologów, terapeutów, logopedów, pracowników socjalnych i instruktorów uzależnień. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi specjalistami w osobnych zakładkach strony.